Cennete Abant Demişler

İki günlük tatil için gittiğim Abant, "Acaba Cennet nasıl bir yerdir?" sorunuza cevap bulmanıza yardımcı oluyor gibiydi. Bolu'ya oldukça yakın mesafede bulunan Abant Milli Parkı, aynı zamanda "Sit Alanı" olduğu için bir tek çivi dahi çakmak yasak. Haliyle tam olarak doğal halini koruyan Abant Milli Parkı gerçekten gidilmeye, görülmeye değer bir yer. İki günlük kısa tatilimde uzun bir "Huzur" hissettim ve dinlendim. 

İstanbul'a sadece 2,5-3 saat mesafede bulunan Abant'a henüz gitmediyseniz, siz de benim gibi geç kalmışsınız demektir. Evet Türkiye'miz, yurdumuz güzeldir. Her yeri ayrı bir buram buram cennet kokar, bununla birlikte çok yere gitmiş görmüş birisi olarak Abant'ın ayrıcalıklı olduğunu size kesinlikle söyleyebilirim.

Benim gittiğim mevsim Sonbahar olduğu için havalar soğumuş, yapraklar sarıya dönmüş, kış için bir hazırlık vardı. Bu durum, ortamı daha da tatlı yapmış, hatta yılın ilk kar yağışına tanık olmuştum. 

Böylesine Cennet gibi bir ülkede yaşadığım için derin bir "şükran duygusu" eşliğinde İstanbul'a döndüm. Döndüm ama kalbim orada kaldı. Elbette başka bir zamanda hem Abant'a hem de yurdumuzun başka bir köşesine yolumu düşürmeyi niyet ederek, herkese selamlar...

31 Ekim 2017